Sicame
PL | EN
Aktualności

TTD neo – Nowa gama zacisków przebijających izolację

07 maja 2014 | Środa

Zaciski TTD neo są odpowiedzią na dotyczące dziś niemal każdej dziedziny naszego życia pytanie, jak zmniejszyć straty. W tym przypadku dotyczy to strat, jakie powstają w energetycznych sieciach dystrybucyjnych.

Tylko pozornie wydaje się, że  rezystywność mierzona  w μΩ  nie może mieć znaczenia i płynący przez zacisk prąd nie powoduje znaczących strat mocy. Jeśli potraktować pojedynczy zacisk jako mały grzejnik, przez który płynie prąd 100 A, a jego rezystywność wynosi 150 μΩ, to moc tego „grzejnika” wyniesie 1,5 W. Mało? Tak, dla jednego zacisku. Ale dużo, gdy uwzględnimy  nieprzerwaną pracę zacisku w typowym dla tego typu produktów okresie 30 lat.    Z punktu widzenia dystrybutora energii zarządzającego siecią dochodzi jeszcze kwestia liczby zacisków na obszarze jego działania. To są policzalne straty.

I dlatego SICAME zastosował w TTD neo technologię miedzianych ostrzy przebijających izolację o niskiej rezystywności . Technologię wzmocnioną zastosowaniem wysokiej jakości tworzyw sztucznych  zapewniających dobry nacisk w obszarze styku. Pozwoliło to obniżyć rezystywność do 35 μΩ dla popularnego wśród odbiorców – z racji zakresu obejmowanych przekrojów przewodów - zacisku TTD151neo, a nawet 25 μΩ dla zacisków przeznaczonych dla większych przekrojów przewodów, jak np. TTD301neo. Porównanie  rezystywności TTD neo nawet z zaciskiem mającym rezystywność 100 μΩ, bo np. taki jest stosowany u dystrybutora X,   pokazuje skalę możliwego zmniejszenia strat. To są policzalne oszczędności.

Szukaj
Grupa Sicame na świecie
mapa
Projekt i wykonanie: Web-Director