Sicame
PL | EN

HistoriaPonad 60 lat sukcesu
Grupa SICAME powstała w 1955 roku, w wyniku spotkania dwóch utalentowanych inżynierów, pana Basile’a LACHAUD oraz pana Marcela PRODEL. Societe Industrielle de Construction d'Appareils et de Materiel Electriques, w skrócie SICAME, czyli zakład przemysłowy konstrukcji urządzeń elektrycznych został utworzony 22 października 1955 roku, z udziałem jedenastu akcjonariuszy z regionu Pompadour we Francji. Misją powstającej firmy była produkcja osprzętu do budowy sieci rozdzielczych energii o niskim i średnim napięciu. Dysponując początkowo skromnymi środkami panowie LACHAUD i PRODEL wynajęli na obrzeżach miasta Pompadour zwykłą stodołę o powierzchni 250 m², w której rozpoczęli swoją działalność. W 1956 roku pracę rozpoczął pionierski zespół pracowników SICAME. Firma rozpoczęła działalność od produkcji kilku produktów łączących przewody, które zostały opatentowane. Prawdziwy sukces przedsiębiorstwa rozpoczął się wraz z opracowaniem i wprowadzeniem do sieci elektroenergetycznych uchwytu odciągowego P-63 oraz zacisku prądowego CM-58.


Widząc sukces pierwszych produktów i dostrzegając potencjał stosowania przewodów izolowanych, założyciele firmy podjęli wyzwanie polegające na uruchomieniu fabryki. Nowoczesny zakład o powierzchni 1000 m² powstał w 1962 roku. Rozbudowie siedziby przedsiębiorstwa towarzyszył szybki rozwój firmy związany z budową i rozbudową sieci elektroenergetycznych we Francji. W 1967 roku zakład został rozbudowany do powierzchni 4500 m², a w 1977 roku powierzchnia fabryki wynosiła już 10500 m². Okres ten wyznaczył przełom w działalności, który spowodował ekspansję firmy oraz przemianę spółki w międzynarodową Grupę. Wzrost wewnętrzny napędzany innowacjami, odwaga i pomysłowość założycieli, stały się przyczyną szybkiego wdrażania polityki ekspansji przedsiębiorstwa oraz tworzenia lub zakupu innych firm w kolejnych latach działalności.

Szukaj
Grupa Sicame na świecie
mapa
Historia SICAME w Polsce sięga połowy lat siedemdziesiątych XX wieku. Pierwsza w Polsce linia energetyczna wybudowana z wykorzystaniem zacisków SICAME – Miejska Górka 1974 rok.
Historia SICAME w Polsce sięga połowy lat siedemdziesiątych XX wieku. Pierwsza w Polsce linia energetyczna wybudowana z wykorzystaniem zacisków SICAME – Miejska Górka 1974 rok.
Projekt i wykonanie: Web-Director